Majty a tak.

20. července 2012 v 0:22 | Miky |  Z kultury.
Minulý víkend se splnil sen mému patnáctiletému já. Asi bych měla upéct dort, vrátit se v čase a říct něco jakože cool, třeba ,,Zlepší se to, babe.'' A možná bych mohla přihodit i moudro ve smyslu ,,A stáhni ze sebe ty černý hadry, stejně vypadáš jak debil.'' Ale to bych asi dostala sama od sebe do zubů. Ne, že bych si to nezasloužila. Vždycky se ale můžu snažit ospravedlnit tím, že každý má období, ve kterém dá průchod své temné straně a připadá si hrozně drsně. Někdo to přijme jako životní poslání a někdo z toho jednoduše vyroste - jako já. Uplynuly zhruba tři roky a nohavice u mých od zhora až dolů ocvočkovaných gatí jsou mi zatraceně krátké, černé triko s umrlcem již dávno není černé a Martensky, moje největší vzácnost se sypou pod rukama.


Na tyto tři nedostatky jsem přišla minulý týden ve čtvrtek, kdy jsem si začala balit nejnutnější výbavu na Mighty Sounds, na festival, na jehož návštěvu jsem se chystala již několik let a již několik let se mi nedařilo přesunout výpravu od bodu kafracího do bodu odjíždějícího. Sice jsem za tu dobu poněkud obměnila šatník, ale obsah mého MPstoje se spíše rozšiřoval, než nějak zásadně měnil. A proto ,,Majty, země zaslíbená'' pro mě teď plaitlo možná víc než předtím.

Někdy bych ráda napsala cosi jako reportáž - tak, jako jsem to dělávala dříve, ale.... ono to tak nějak nejde. Zážitky ztrácí svou výpovědní hodnotu jakmile se jim pokusíte dát jakous takous formu a já mám v hlavě takový zmatek, totiž zmatek v dobrém smyslu - ten příjemný zmatek, kterého se nechci vzdát, že mi urovnávání přijde jako barbarství.

Jediné, co se mi momentálně zdá smysluplné je dát vědět sama sobě do minulosti že kdo si počká, ten se dočká (a upřímně, nejradši bych si taky řekla, že jsem děsnej debil, ale to mi ve stavu euforie nepřipadá správné).


Mé milé patnáctileté Já,

je mi naprosto jasné, že teď někde v koutě skuhráš a lituješ se, že nemáš žádné kamarády, že jsi široko daleko jediné, co poslouchá kvalitní muziku a kdesi cosi. Ale víš, počkej ještě pár let. Najdeš si pár kamarádů, objevíš pár skvělých kapel, o kterých zatím nemáš ani páru a věř mi, že si Majty užiješ tak, jak se ti ani nikdy nesnilo.

Protože vím, jak mizerně ti je, pokusím se ti aspoň trochu zvednout náladu. Víš, Majty je asi jediné místo, kde se hází všechny předsudky stranou. Punx a Skins bydlí mírumilovně vedle sebe a mírumilovně si házejí s frisbee. Poguje se na krásu a nedochází k žádným zraněním. Co se tebe a hudby týče, tak si moc užiješ Franka Turnera (kterého samozřejmě ještě nemůžeš znát). Překvapí tě, že i ti punkáči - ano, ti co vypadají jako chodící železářství - se budou zastavovat, komíhat se do rytmu, zpívat si a div jim nebudou zkapávat slzy. Konečně uvidíš naživo i Staré Pušky, na které sice přes haldy fanynek skoro neuvidíš, ale ani to ti je nedokáže zkazit. Na Graveyard Johnnys si sedneš do trávy před stan a budeš vyřizovat telefonáty jakémusi Jamajčanovi, ke kterému se omylem přichomítneš. Taky uslyšíš Slobodnou Europu, jednu z kapel mládí tvého otce. Určitě si ještě pamatuješ, jak zpívával, že analýza dokázala hovno, ne?

Abych řekla pravdu tak ti moc závidím, že máš tohle všechno ještě před sebou. Máš se na co těšit a asi proto ti nebudu kazit překvapení rozepisováním se o podrobnostech. Přijdeš na ně samo, mé milé Já.

Používej tyto informace s rozumem,

Tvé budoucí Já
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia | Web | 20. července 2012 v 10:06 | Reagovat

Zrovna poslouchám Little fifteen od /Depešáků/ a hodí se mi to skvěle :D

Víš co je nejhorší na tvých článcích? Člověk si je rád přečte, pokyvuje přitom souhlasně hlavou a pak by hrozně, vážně hodně hrozně rád napsal nějaký duchaplný komentář který tomu dá tu symbolickou tečku a potěší autora, jenže... tady už se nikdy nedá co říct! Vše bylo řečeno, dořešeno, zveřejněno a do minulosti odsunuto.
Hádám, že ti prostě vždycky jen napíšu ,,hezké" a plácnu nějakou kravinu nesouvisející s článkem

2 Infinity | Web | 8. srpna 2012 v 22:19 | Reagovat

To by mě nenapadlo napsat dopis sama sobě. :D A užij si pořádně festival! :)

3 Hanka | Web | 17. srpna 2012 v 9:55 | Reagovat

Moc hezké.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama