Tvařme se sofistikovaně

18. června 2012 v 17:40 | Miky |  Ze zápisků.
Obecně obecná pravda je, že s úderem slunečních paprsků člověk leniví. Ne že by to snad bylo špatné, jen jindy tak striktně dodržované sebekázni to nijak neprospívá. Totiž jakmile teplota stoupne nad 22 stupňů, lidi okolo mě se hroutí a přestávají s jakoukoli činností. Málokdo dovede udržet pozornost a soustředit se na cokoli jiného než na stékání potu po čele se jeví jako nedosažitelný cíl. Rozhovory se točí okolo toho strašného vedra, sucha a zkomírajících muškátů a stroj na točení zmrzliny se nazastaví.

Já se taky nezastavím, protože každoročně se ve mě s příchodem parna něco zlomí a já mám najednou neskutečně kreativní náladu. Pravda, dost roztěkanou, ale kreativní. Na jednu stranu je to velice plodné období, ale na tu druhou - a to hlavně z pohledu jiných lidí - je to se mnou k nevydržení. Jakmile mám před sebou vidinu léta a dvouměsíčního volna, jsem jako utržená ze řetězu a mé plány jsou jako vždy vesměs velkolepé.


Ve svých několika posledních blogových vstupech jsem se zmiňovala o tom, jak bych měla začít kulturně a společensky žít. Vždycky jsem obdivovala zajímavé životy všech těch fashion-blogerín a jejich kamarádíčků, neb obchází jednu párty za druhou, navštěvují cizí kraje a všechna ta divadla a výstavy, zvládají pilně studovat na prestižních univerzitách a ještě k tomu u toho skvěle vypadají a nosí kabelky od Marca Jacobse. Říkala jsem si, že musí znát spousty lidí, musí být zcestovalí a jejich znalosti o cizích kulturách musí přesahovat ty mé o 200%.

Jenže:

Za poslední měsíc jsem toho stihla spoustu - od oslavy narozenin mojí kamarádky (které jsem se účastnila já, ona a veškeří členové její rodiny) přes návštěvu německého Legolandu (přidali jsme se k zájezdu prváků) po módní přehlídku, na které jeden ze spolužáků prezentoval svou vlastí tvorbu (a můj kamarád mu dělal modela). No a někde mezi tím jsem si jen tak mimochodem složila státnici z angličtiny. Na sobě jsem sice měla jen šaty z VeroMody, ale budiž jim k dobru to, že jsou přivezené z Anglie. A když k tomu přidám, že se příští týden chystám do Chuchle na dostihy, je na článek plný ochání a achání zaděláno.


Ale teď nechci být pochopena špatně, já se nesnažím nic shazovat, jen bych ráda upozornila na to, že stačí obrazit pár koutů či se někam nechtěně nachomítnout a dodat trochu omáčky a už v očích těch druhých budete za někoho, kdo žije zajímavý život.
Poznání, že moji oblíbení fashion-lifestyloví pisálci vlastně neprožívají nic zas tak zvláštního (a že je leckdy možná lepší o tom číst, než to zažívat) je poněkud paradoxní, není?

Ovšem:
V případě, že by tenhle paradox platil, musel by platit i ten druhý - a to přesně ten, že pokud to, co prožívám nevypadá na papíře tak vzletně, muí to být o to lepší ve skutečnosti. (Což by mohl být právě můj případ.)

Takže:
Jakkoli hloupě teď může znít velkolepost mých plánů, je tu jisté procento pravděpodobnosti, že ve skutečnosti se ony plány promění v dechberoucí události, které (dle podílu úžasnosti) by nakonec ani na papíře nemusely dopadnout katastrofálně.

Čímž bych se vlastně chtěla tak nějak ospravedlnit, protože ačkoli je to se mnou občas v letním období toulavých bot k nevydržení, ve výsledku je to vlastně dobré pro všechny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Livien | Web | 19. června 2012 v 18:56 | Reagovat

No řeknu ti - neskutečně zajímavá teorie. :D Možná na ní vážně něco bude. ;)

2 Amia | Web | 20. července 2012 v 10:11 | Reagovat

Taky mám v létě vždycky energie na rozdávání a nechápu ty ostatní, kteří se jen stahují od stínu ke stínu a nadávají na vedro.
Se mnou je to ovšem ještě tak, že jak oni ožívají v oteplujícím se jaře a chladnoucím podzimu, já propadám do melancholie a ožívám naopak v největších vedrech a nejkrutějších zimách ;D

Takže už máš státnici z angličtiny, no, blahopřání :)
Sice z tvých mimo řečených poznámek to bylo jasné od začátku, ale blahopřát se prostě musí. Jsi teď úředně potvrzená excelentní angličtinářka  :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama