Nevyklánějte se z oken.

7. ledna 2012 v 16:05 | Miky |  Ze zápisků.
Závislost je hezká věc. Ovšem tedy pokud víte, na čem přesně jste závislí.

Ne, že by na tom nějak zvlášť záleželo.

Hlavně když vás závislost/závisení baví. A jakožto závislák prvního řádu vím, o čem mluvím.

Ne, že by to dávalo nějaký smysl.

Rozkousejte mě, roztrhejte, uvařte a strčte do mrazáku. To je totiž teprve zábavička. Ještě nikdy jsem nebyla uvařená/rozkousaná/roztrhaná/vložená do mrazáku. Leda tak metaforicky.

Ne, že by se to počítalo.


Filozofování mi nejde. Nešlo. Nepůjde. Proto jsem chtěla být architektem. Studovat spustu let, mít měsíce a měsíce prázdnin, podívat se do Austrálie a bydlet v Praze. Ale teď přijde otázka za 100 bodů (a kdo mi ji dokáže uspokojivě zodpovědět, získává první cenu - vypláznu na něj jazyk a udělám dlouhý nos). Nebyla bych vlastně spokojenější jako prodavačka v obchodě se spodním prádlem, měla bych týden dovolené, který bych spokojeně každoročně trávila s milujícím manželem, dvěma dětmi někde v Krkonoších a bydlela bych tady, v Průmyslovém městě. Celý život na stejném místě. Ušetřila bych si tak spoustu bezesných nocí, spoustu stresů, spoustu bezcílného dumání a nemálo zvídavých otázek sousedů - teď i do budoucna. (Ovšem kde bych sháněla milujícího manžela je mi záhadou.)

To, že by mohlo být něco špatně mě napadlo, když jsem o Vánocích po dlouhé době byla právě v těch Krkonoších. Bílý sníh, sjezdovka až pod obzor a nepočítaně takzvaných kůl partiček. Kůl partička v okolí je už sama o sobě předzvěstí něčeho. Vlastně ničeho, krom toho, že mi naskočí husí kůže a znechucený výraz. A klidně si myslete, že jsem nesnášenlivá a nebo že závidím, ale já tyhle týpky opravdu nemusím. Oni o mě však bohužel smýšlejí naprosto opačně. Skoro pokaždé (fajn, stalo se to asi dvakrát) se se mnou totiž chtějí kamarádit. No dobře, moc proložených slov v jednom odstavci. Jde více méně o tohle:
Po několika pokusech na slepo většina zjistí, že jsem nějaká intelektuálka a snaží se tedy zapůsobit na poli intelektuálním. Poté se dozvídám, že jsem nějaká fajnovka. To vše se odehraje při zhruba tříminutové rozmluvě, ve které se já zuřivě snažím zapnout vázání svého snowboardu. Následuje zběsilá jízda dolů. Všichni aktéři doráží ke vleku v celistvém stavu. Ne, vážně s nikým nechci sdílet kotvu.
Po cestě nahoru následuje druhá vlna.
,,Já hraju závodně florbal.'' ,,Já hraju na kytaru v death metalová kapele, nářez, co?'' ,,Já trénuju na mistrovství v cyklistice.'' ,,A co děláš ty?'' otázal se mě jeden z bystrých chalpců. ,,Státnici z Angličtiny.''

Asi je to o přístupu, ale dle překvapených výrazů jsem i já byla schopna odvodit, že to nebude to, co se očekává. Od onoho osudného odpoledne pořát dumám, zda-li bych si neměla pořídit nějakou příručku 'Jak být správným puberťákem.' Až ji někdo z vás objeví či napíše, dejte mi prosím vědět. Asi jsem se zasekla v nějakém myšlenkovém kruhu, ale už několik dní se nemůžu zbavit myšlenky, že mi třeba něco uniká. Že jsem třeba něco prošvihla.
Prosím, řekněte mi, že je ještě někdo, co čte klasicko literaturu nejen z donucení, někdo, kdo si potrpí na skvěle padnoucí oblek a zakrslého přítele. Někdo, kdo je závislý.

Závislost je krásná věc, pokud víte, na čem být závislý.

Sherlocked.

Poznámka pod čarou:
Ano, jsem si vědoma toho, že mé články jsou poslední dobou nehorázně patetické, sentimentální a sebevychvalující, ale to prý patří k věku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 KN | Web | 7. ledna 2012 v 17:26 | Reagovat

Mě spíš přijde normální tvůj přístup. Jednou to díky svému přístupu (možná?) někam dotáhneš, zatímco všichni ti dnešní rádoby borci budou rádi za práci u popelářů. ;-)

2 Amia | Web | 8. ledna 2012 v 13:07 | Reagovat

Závislá jsem, ale asi ne na stejném jako ty. Státnici z angličtiny příští rok budu sice dělat taky, ale z donucení (nesnáším to nesnáším to NESNÁŠÍM TO!). Navíc jezdím pořád na lyžích, protože se mi nechce obětovat jeden den na sjezdovce tomu, co neumím a vzdát se tak samozřejmě toho, co umím. A neseznamují se partičky se mnou, ale já s partičkama.
Asi nejsem vhodný návštěvník tvého blogu, koukám ;D

Ps: Klasickou literaturu číst chci. Chci protože musím a nečtu, protože mi nejde ji sehnat.

3 Bestie Několikajmená | Web | 10. ledna 2012 v 21:26 | Reagovat

Moc pěkně se mi to četlo...
Nevím sice jakým tónem si to řekla, ale takhle mi to přišlo moc pěkně ironické. :D a státnici považuju za něco obávaného, i když mě čeká až za dlouho... :D

4 Miky | Web | 22. ledna 2012 v 20:06 | Reagovat

[1]: na jednu stranu i taková popelařina může být zajímavé a naplňující zaměstnání - pravděpodobně.... :)

[2]: každý závislák je vítán ;D

ke státnici: má cenu dělat ji z donucení? být tebou tak se na to vykašlu a udělám ji někdy z vlastní iniciativy... ale to ber jenom jako poznámku nezúčastněné strany :)

ke snowboardu: no vidíš, mě zase nebaví dělat pořád dokola to, co umím :D ale jak lyže tak prkno mají svoje kouzlo, takže je to vlastně nakonec jedno, na čem ten kopec sjedeš :D

[3]: spojení 'moc pěkně ironické' mi lichotí :D

5 Amia | Web | 19. března 2012 v 20:42 | Reagovat

[4]: státnice z Aj je na naší škole podmínka ke zdárnému ukončení studia. Nedělám ji z donucení rodiny nebo tak, ale protože mi to nařizuje škola.
K lyžování: na hory se dostanu jednou za velmi dlouhou dobu maximálně na tři dny, takže než se vyblbnu na lyžích (tatínkůůů, zaostáváš!/skokánky/akrobatické kousky/závody aneb jedem šlusem hezky odshora tu nejprudší sjezdovku k mání/objev nových cestiček, zpravidla zakázaných...) už zase odjíždíme. Tak proto :)
A oba mají svoje vlastní kouzlo, účel, styl a tak dál, což všechno je důvod toho, proč se chci učit na snowboardu :D

6 Miky | Web | 5. dubna 2012 v 10:55 | Reagovat

[5]:to mi ze strany školy připadá poněkud nerozumné... u nás se to bere jako dobrovolně povinné, ale rozhodně nikdo nikoho do ničeho nenutí (moc záporů v jedné větě :D). Na snowboard ti stačí jedno odpoledne a pak už je to jenom sranda, tak se do toho vrhni - a klidně nejdříve v létě a virtuálně :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama