To bylo tak....

3. prosince 2010 v 17:46 | Miky |  Ze zápisků.
Zdá se, že jsem o sobě nedala dlouho vědět. Ne že by na tom záleželo, jde jen a jen o můj subjektivní pocit. Přitom důvod mé nečinnosti je tak prostý, až se stydím. Jednoduše není o čem psát. O lenosti? O divadlech? O mé návštěvě Paříže? Asi by to stálo za zmínku, ale protentokrát se budu držet mnohem přízemnějších témat. Kdysi dávno, kdy ještě naší zemí proudily dinosauří kolony jsem se zmínila o neexistujícím duchu Průmyslového města - kde nic, tu nic a o nenadálé změně, která mi vyrazila dech. (Lidé najednou se srocující na náměstí se zájmem v očích a jiné prapodivné úkazy.) Slibovala jsem fotky že? Mají být a budou. Za chvilku, já mám totiž ten nepříjemný zvyk chodit na všechno od lesa.
To bylo tak...

Krásné zimní odpoledne jako vystřižené z příručky Naše zima: rady a tipy - vlastně - středa to byla. Středa tohoto týdne, odpadl seminář, půl třetí a co dělat? Nakupovat. Nic jiného ani dvě slečny pubertálního věku napadnout nemůže. A tak se šlo a čas ubíhal a ubíhal a my se bavily a bavily. Venku se setmělo a krásné odpoledne bylo to tam. Okolí nákupního centra se změnilo v nefalšovanou Sibiř a bouře, jakou by si nevysnil ani Edgar Alan Poe zuřila nad našimi hlavami. Snad poprvé jsem zatoužila bydlet někde uprostřed města a ne v té pustině, kterou s několika dalšími spoluobčany obývám. Leč nedalo se svítit. Prodírala jsem se proti směru davu a snažila se nebýt smetena.
Přes Staré Město obvykle nechodím, ale nebylo zbytí, lesem bych neprošla ani ve snu a navíc jsem na noční procházky ztemělými, stromy zarostlými místy moc velký strašpytel. A jak jsem se rychlostí, za kterou by se nemusel stydět ani prvotřídní šnek blížila ke svému domovu, objevil se přede mnou obrovský stromeček a rodina ledních medvědů. Protože medvědi byli v obležení dětí, podařilo se mi ukořistit jen tátu medvěda. A tak tedy pokračování příště.


strom
ledmedPřiznávám, že potkat na náměstí ledního medvěda není zrovna běžná událost. Zdá se, že ten pytel hnoje snášející se na naše střechy se začíná pomalu zmenšovat. Třeba se začne i něco dít? A já jako rozený realista (ano, realista!) s pesimistickým náhledem na svět se neodvažuji doufat.
Každopádně - nové fotky již brzy ve vašich kinech, protože já tudy z nouze chodím každý den do školy. Takže až jednou nepůjdu pozdě....
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amia | Web | 4. prosince 2010 v 19:32 | Reagovat

A to by ses divila co dokáže jednoho napadnout, když má nečekané volno  ;D
Medvěd je opravdu krásný a nevím co se vám na střechy snáší za svinstvo, ale u nás je naštestí pořád ten nádherný sníh

2 DJ SIL-G | Web | 9. prosince 2010 v 15:19 | Reagovat

:-D moc pěkný článek .. opět... A fotky taky moc povedené...;-)

PS: máš u mě diplomek... ;-)

3 Miky | 10. prosince 2010 v 22:36 | Reagovat

[1]: to bych se asi fakt divila :D každopádně kromě sněhu máme nad hlavami ještě spousty smogu a mimo jiného mrak tvořený všemi možnými průšvihy za léta nashromážděnými ;D

[2]: ooh, díky ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama