ještě zjistit, o čem to vlastně píšu a můžu se prohlásit za osobu osvícenou

2. října 2010 v 22:54 | Miky |  Z kultury.
Je na čase ukončit mé vzpomínání na prázdniny, události se totiž stávají minulostí na můj vkus až moc rychle. Mám ráda chronologické uspořádání a někdy to nebezpečně připomíná nezvladatelnou chorobu. Mohla bych sice přeskočit o měsíc dál a rovnou napsat, jak se to má tady a teď, předstírat, že ten měsíc vůbec nebyl a vůbec nic neznamenal. Ale to bych si lhala, což je přesně proti mému předsevzetí (které jsem si vytyčila právě v tuto památnou chvíli).


První prázdninový víkend. Ve znamení truchlení? To nikdy, mám přeci svou hrdost. Už ani nevím, po kolikáté jsem se zúčastnila WorldFestu, ale vím, že letos jsem se poprvé vecpala mezi vip. Předcházelo tomu zuřivé přesvědčování dam v informačním středisku ohlledně důvěryhodnosti akce, aby si náhodou někdo nemyslel, že jim tam visí také něco jiného než propagační letáčky klubu důchodců (nic ve zlém, já si myslím, že je dobře když důchodci výletují, ale potřebuji něčím vykteslit bezútěšnost tohoto místa a situace). Naštěstí vyvěsily bílou vlajku a já mohla s klidným svědomím vyrazit směrem Hrádek. Už cesta sama o sobě vždycky představovala problém, není to zrovna nejblíže. Tentokrát jsem si za řídící doprovod zvolila svou čarodějnicko tetu. Je do událostí tohoto typu stejně zapálená jako já a bylo mi jasné, že si to tam hned zamiluje. Nepletla jsem se. Hmm proč na všem musím vidět mouchy? Ta největší masařka přilétla hned v zárodku vidiny zábavy. Sobota. Jen sobota. Pátek ani neděle se mě letos netýkaly. Jaká ukrutnost! Nu což, ber dokud dávám. A já barala.
Po cestě plné strastí jsme dorazily na divadlo Aničky Duchaňové o hodném Růžovém snu, což bylo naprosto odzbrojující. Uvítala jsem hudbu mě úplně neznámých kapel, upíjela medovinu, pokoušela se nezmrznout a dokonce se trochu kymácela do rytmu. Na půdě jsem se zděsila u výstavy fotek letních povodní  a zaradovala se, že bydlím tam, co bydlím. Mám kamarádku ve Frýdlantě a dostávala jsem tedy pravidelné zprávy o vytopených obchoďácích, ale nedokázala jsem si to představit. Ani teď nedokážu, ale co na tom záleží. Když to přijde, tak to je a nesejde na předchozích představách.
Pokládám se za vcelku vnímavou osobu, ale letošní Performance jsem asi nepochopila. Nebo jen neměla žádný hlubší smysl? Kdo ví.... Ale to už se mi z paměti vynořuje vzpomínka na okřídleného Kuu z hudebních socek, jak představuje nadcházející kapelu. Jablkoň. Naprosto nepřehlédnutelní a nepřeslechnutelní. Je to skoro neuvěřitelné, ale tentokrát mě nanapadlo nic, kvůli čemu by mě kdokoli mohl nazvat... vlastně jedno čím. Žádné noční lezení na věž s lucerničkou, aby nám nahoře mohla zhasnout a bylo nutné absolvovat cestu dolů po příkrém točitém schodišti (jak už to u věží bývá zvykem) úplně po tmě. ''Zdá se, že jsem dospěla'' prohlašuje a klopí zrak. Buhužel následuje poťouchlý úsměv a veškerému opsazenstvu je jasné, jak se věci mají.
Navázání přátelství s prodavačem medoviny se ukázalo býti víceíce než strategické - zachránilo mě od krutého zmrazení a použití v létě jako přísady do ledové kávy. A pak byl tak nějak čas to celé zabalit a úsměvem, pokývnutím či očním kontaktem se rozloučit s lidmi, které vídám více než 3 léta čtyřikrát do roka, ale nikdy jsem neměla odvahu s nimi prohodit jediné slovo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia | Web | 3. října 2010 v 10:32 | Reagovat

Teď mě tak napadá, jsi deníkový blog? Jestli ano tak první který čtu  ;D

Navázané přátelství s prodavačem medoviny se vždy hodí  :D

2 Miky | Web | 3. října 2010 v 12:36 | Reagovat

vlastně mě nikdy nenapadlo přemýšlet o tom, co jsem zač... ale... proč bych nemohla být deníkový blog? asi ano, asi jím budu :D
je mi ctí ;D

3 Amia | Web | 3. října 2010 v 23:59 | Reagovat

Taky nevím, kašli na to a prostě pokračuj v tom co děláš  :D
Díky

4 DJ SIL-G | Web | 9. října 2010 v 9:13 | Reagovat

:-D tvoje články sou čím dál lepší... ;-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama