oživte si svého hrdinu, HNED!

19. července 2010 v 16:07 | Miky |  viděno
kytka
Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Tak se to říká, ne? A pravděpodobně to nejčastěji říkají zoufalci na obhajobu svého zoufalství. Jak zoufalé. Napadá mě - proč se vlastně obhajujeme? Pro náš lepší pocit? Je pravda, že když to řekneme nahlas, je větší pravděpodobnost pro naplnění? Začneme tomu věřit nebo jen dáme průchod té příšeře?
Já nevím.
Možný dotaz: Proč nad tím vůbec přemýšlím? Vždyť mám všechno, co si jen můžu přát. Žádné problémy, prázdniny, nemusím nic dělat. Nemusím, ale měla bych.

Možná odpověď: Přemýšlím si z nudy.
Správná odpověď: Dokoukala jsem FlashForward. A jsem.... zklamaná? Děj by se dal sice vmáčknout do pěti dílů, pravda, ale nějak to nemůžu strávit. Mohli z toho tématu vytáhnout o tolik více, udělat z toho bezkonkurenční trhák. Mám z toho trošku pocit, jako by někdo rozjel jakýsi projekt, který měl promyšlený jen z části. Věděl hlaví dějovou linii, konec a pár hlavních momentů. A ten zbytek? Ten se nějak vyplní. Inu tak už to chodí. Ale lhala bych, kdybych řekla, že jsem od toho neočekávala více. Po prvním díle jsem si říkala paráda, začíná to fakt slibně. S dalšími díly jsem začínala být "skalní fanoušek" a po posledním dílu jsem z toho všeho trochu rozpačitá, když vezmu v úvahu fakt, že další pokračování údajně nebude. Vždycky jsem si říkala, že pokud někdy budu mít tu možnost, natočím film/napíšu knížku se sympatickým, záporným hlavním hrdinou. Jenže se to zdá býti úkol nad lidské síly? Všude máme dokonalé agenty v kravatách, vždy upravené dámy úspěšně cupitající před vrahy v jehlových podpatcích, psi záchranáře, supermany a podobnou havěť. Pravda je, že to na nás působí. Prostě vyžadujeme šťastný konec a hrdinu, který má vroubky leda tak v minulosti. A narážím tím na Marka Benforda, agenta FBI, který má zemřít. Má. Ale kdyby byla další série, záhadně obživne a půjde spasit svět. Konec, tohle je čistě hypotetické ;)
Nu což, účel seriálu je pobavit/odreagovat lidi. Svůj účel plní, tak proč se v tom šťourat. Mě jakožto zástupkyni hlasu mého se to líbilo. A najednou nevidím žádný důvod hledat chyby. (A tohle je pravděpodobně účel psaní - získání optimismu. Ano, zjištěno. To, nad čím jsem na začátku uvažovala je pro mě uzavřeno.)

con FlashForward en mi corazón
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama