Je opravdu všechno o našem rozhodnutí?!!

21. července 2010 v 11:03 | Miky |  viděno
I'm Nobody. Mr. Nobody. Nemo Nobody.

Nemo je oběť spiknutí anděla zapomnění, který mu zapomene položit svůj prst na rty. Čímž Nemo nezapomene. Ví všechno, co se stane. Může se takový člověk vůbec někdy rozhodnout? Má možnost normálně žít?


Jaco van Dormael to ve svém filmu vystihl. A Jared Leto v hlavní roli?? Nelíbil se mi jen pro krásné oči. A krásné všechno, co si budeme povídat, asi jsem mu podlehla. Proč mám pocit, že sebehorší film s ním v hlavní roli bych nedokázala považovat za odpad? Tím vůbec nenarážím na Pana Nikdo, ten film je.... ne, není geniální ani dokonalý (tato slova jsem už vyčerpala u Into the Wild) a vlastně má i pár trhlin u kterých mi vyvstalo na mysli spousta vtíravých otázek (možná to byl jen z mé strany nepochopený záměr?).
Problém je v tom, že hloubání nad paralelními vesmíry, možnostmi volby a osudu je mé oblíbené. Pořád se ohlížím nazpět a říkám si, co by se asi stalo, kdybych byla naudělala to a to a co by se stalo, kdybych udělala.... ? Opravdu obdivuji dotaženost, promyšlenost. Film celkově i jeho jednotlivé scény. Soundtrack jako jednu velkou, samostatně žijící kapitolu, která má v celkové pointě více než klíčovou roli.
Zbožňuji, když nechápu o čem to je až do posledních minut. A najednou to vyleze - potichoučku pomaloučku. Zbožňuji, když mě to nutí přemýšlet ještě týdny po shlédnutí.

Co na to csfd

Je to pravý opak nedávno zmiňovaného FlashForwardu. Ne, není to pravý opak, je to spíš na opaku založené. (Né, kam jsem se to dostala, já nechci porovnávat seriál vytvořený pro účel zvýšení sledovanosti kdovíjaké televize a vymýt sledujícím mozek ještě více a jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla - pravda, moc jich nebylo.) Ve FF se snaží osud změnit, bojovat proti tomu, co viděli. A Nemo se kvůli tomu, co viděl neimí rozhodnout. Jak milé....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 posters-of-stars | Web | 26. července 2010 v 11:11 | Reagovat

Ahoj
Na mém blogu je objednávka plakátů, tak jestli chceš tak si můžeš objednat jakýžkoliv plakát (pokud ho budu mít) :)  Mám sbírku TH, Miley Cyrus..........
Stačí napsat
PS: Neber to jako reklamku, DíkY

http://posters-of-stars.blog.cz/

2 Miky | 26. července 2010 v 21:39 | Reagovat

[1]:
echmmmm..... :-/

3 Vendy | Web | 12. srpna 2010 v 16:48 | Reagovat

Toto neznám, film je v kinech nebo už na DVD?
Paralelní vesmíry a možnosti a nemožnosti změnit osud, to je taky zajímavé téma, tak zajímavé že když jsem nad tím příliš hloubala, zjistila jsem že je nemožné nad tím přemýšlet, a myšlení nechala koňovi... nejhorší je totiž přemýšlet nad tím, co by se stalo, kdyby... kdyby moje rozhodnutí bylo jiné, kdybych v určitý den nikam nešla, kdybych nastoupila do jiné práce a potkala jiné lidi, kdyby mi ujel autobus a já jela stopem, ze kterého bych se nemusela vrátit, kdyby... Představivost je velká. A tenhle film vypadá zajímavě, beru to jako tip.

4 Miky | Web | 16. srpna 2010 v 19:20 | Reagovat

zatím je to v kinech, je to nový film
a doufám že se bude líbit
někdy mě tohle hloubání naplňuje a já tak rozebírám naprosto nesmyslné situace.... máš pravdu, ponechat to koňovi řeší vše

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama