Henri Loevenbruck

13. února 2009 v 14:33 | Miky |  přečteno

bibliografie, je sice ve francouštině, ale máme kamaráda slovníka
stránka o trilogii moira skoro v češtině je zde

Abych byla upřímná, obličejem mi moc sympatický není. Inu Francouz. Ale u knížek na vnějším vzezření autora naštěstí nezáleží (ano, můžou se tam nějak odrazit komplexy atd., ale to není jeho případ, jestliže ano, nevšimla jsem si toho...). Jen pro zajímavost, trochu mi připomíná Froda Pytlíka, ačkoli vypadají úplně jinak :D

Co se mi na něm ale líbí?? Jeho postoj k vybíjení vlků (a jiných snad i jiných živých tvorů). Já to nedokážu napsat tak jak bych si přdstavovala, ale stejně. On ví nejlépe, co napsat říc a udělat že??
----> Když jsem v roce1998 začal pracovat na triologii Moira, pustil jsem se do sbírání materiálů o vlcích, které jsem jezdil pozorovat do rezervace Sainte-Lucie. Ani ve snu by mě však tehdy nenapadlo, že o pár let pozdějimá vlastní země upadne do omylů, jež se páchaly v minulosti a které jsem sám hodlal odsoudit. A přece se tak stalo: poté co vyšel druhý díl trilogie Gallica nazvaný Hlas bájných stvoření, Francie opěrovně dopustila, aby se na jejím území zabíjeli vlci. První výstřely na sebe nenechaly dlouho čekat. Časy lovčích se vrátily, Francouzskou republiku vystřídal středověk.


Má pravdu a bohužel, není to jen Francie... Já tady nechci nikoho poučovat, udělějte si o tom vlastní obrázek. Jen snad ještě něco. Sice to sem nepatří, ale budiž. Není kam jinam to napsat. Uvjedomují si lidé, že jsou také jen zvířata?? Pravda, z nějakého prapodivného důvodu se dorozumíváme slovy, umíme vařit a máme (nejen) střelné zbraně, které dokáží toho slabšího jedince bez problému usmrtit. Proč to ale děláme?? Pro zábavu. To, že si jídlo nemusíme lovit sami někde v lese a stačí si zajít do hypermarketu nás neuvěřitelně zkazilo a způsobilo, že nemáme co napráci. A tak zabíjíme. Nesouhlasím s vegetariány a podobnými experty, život je jen boj o přežití, nic víc, nic míň. Máme za úkol zplodit potomky, vychovat je a zemřít, aby nás mohly bykterie rozložit, aby se z nás "nakrmily" rostliny. O ničem jiném to není. Myslí si snad ti, kteří nejedí maso, že je nějaký lev vegetarián?? Kdyby měl možnost, dal by si je k obědu, protože chce jíst, má hlad a nebude se ptát, jestli jste ušetřili jedno nebo dvě kuřata, prostě vás sežere. A nesmíme zapomínat, že člověk je pořád predátor ač zakrnělý. Další věc se týká kožešin. Nemám problém s tím, že někdo lohne králíka, jeho maso sní a z jeho hebkého kožíšku si udělá rukavice nebo klobouk. Jde mi především o lišky. V součastné době je počet zabitých zvířat pouze pro lemy vyšší, než pro výrobu oděvů celokožešinových. V případě lišek využití pro lemy převažuje - až 90% lišek je zabito jen pro lemování kabátů takových těch paniček, které chodí po městě v liščím kabátku, na vodítku mají pejska, nejlépe jezevčíka jménem Buřtíček, který má na sobě obleček a botičky.

Ehmmmmmmmmm původně jse si myslela, že toho napíšu mnohem méně, ale nějak sem se nechala unést. Rozhodně toho nijak neliuji, konečně jsem ze sebe dostala to, co jsem potřebovala poslat do světa... Díky za váš čas a prosím, zamyslete se nad sebou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama