Beetlejuice

9. února 2009 v 13:45 | Miky |  viděno
Začnu stručným obsahem:
Mladí manželé se zabijí při autonehodě. Aniž by tušili, že jsou mrví se vrací domů, kde nacházejí příručku pro zesnulé. K nim do domu se nastěhují protivní a živí lidé. Proto začnou duchové strašit. Seznámí se s dcerou svých "nájemníků" Lýdií, která se snaží přesvědčit rodiče, že žijí v domě s duchy. Což chce zpeněžit matčin  manažer Otto. Zavolají si na pomoc vymítače lidí Beetlejuce, kterého z bezpečnostních důvodů zase pěkně odvolají. Všechno skončí ještě lépe než v červené knihovně a nastane dokonalá symbióza...

 plakát:


Trailer:
Já a Beetlejuice nejsme přátelé. Do poloviny paráda, zábava. Po polovině nastalo okusování nehtů a sledování minut do konce. Holt jsme si nepadli do oka a chyba je pravděpodobně někde ve mě, asi jsem si nevybrala správný den (špatné ovzduší a ještě horší povětrnostní podmínky).
Příběh je skvěle promyšlený (jako u všech filmů tima Burtona) a příběh je dokonale ulítlý.
Proč mám pocit, že tu někdo čerpal z klasiky? Až moc mi to připomíná Strašidlo Cantervillské ;) Ne, není to na škodu. U knížky totiž nebývá přibalena hudba - proč to ještě nikdo nezrealizoval?
Mimochodem - je to z roku 1988. Pro někoho jako jsem já.... je to nepředstavitelně dlouho. Nemůžu si odpustit jistý obdiv.
Co na to csfd
A já dávám 70% s tím, že si to možná ještě rozmyslím
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama