Únor 2009

Moira - Noc vlčice

24. února 2009 v 16:30 | Miky |  přečteno
Originálně začnu obálkou, kterou moc pěkně stvořil Philippe Munch:La Moïra, tome 3 : La Nuit de la louve


Jak jinak než pěkná knížka. Jo, je to tak, já vím že identický popis jsem psala již u předešlých dvou dílů. Ale nemohu si pomoct, mě se ty knížky opravdu líbí, já se v nich našla stejně jako v textech Veselých Koníků, ale to patří zase jinam :) Někdo říká, že mu připadá divné, že se Alea ve 13/14 letech vyspí s Erwanem a na konci dílu čeká dítě. Nooo je třeba se trochu zamyslet. Pokud jsem správně pochopila, děj se má odehrávat na začátku 12. století na ostrově jménem Gaelie, což by podle mě mělo být Irsko. Logicky, když lidé umírají dříve, musejí mít také dříve děti. Proto mi to divné nepřipadá.

Moira-Válka vlků

19. února 2009 v 16:51 | Miky |  přečteno
vypadá tak:La Moïra, tome 2 : La Guerre des loups


Co bych o ní asi tak měla napsat...Nejsem si tak zcela jistá. Četla jsem ji jako poslední, tedy až po 3. díle. Důvod je jednoduchý: v našem průmyslovém městě ji nebylo možno sehnat v žádném knihkupectví(nebyla jsem ještě šťastným vlastníkem internetu). A tak jsem si řekla, že to nějak přežiju a zavítala jsem do knihovny.

Moira - Vlčice a dívka

13. února 2009 v 14:35 | Miky |  přečteno
vypadá asi takto:


La Moïra, tome 1 : La louve et l'enfantNapsal ji Henri Loevenbruck (jistěže...ale kdyby někdo nevěděl..na obale to není mov vidět), vydal Albartos plus.


Henri Loevenbruck

13. února 2009 v 14:33 | Miky |  přečteno

bibliografie, je sice ve francouštině, ale máme kamaráda slovníka
stránka o trilogii moira skoro v češtině je zde

Abych byla upřímná, obličejem mi moc sympatický není. Inu Francouz. Ale u knížek na vnějším vzezření autora naštěstí nezáleží (ano, můžou se tam nějak odrazit komplexy atd., ale to není jeho případ, jestliže ano, nevšimla jsem si toho...). Jen pro zajímavost, trochu mi připomíná Froda Pytlíka, ačkoli vypadají úplně jinak :D

Útěk do divočiny (Into the Wild)

11. února 2009 v 10:58 | Miky |  viděno
Moc pěkný film..
Byl mládeži nepřístupný, ale i kdybych ručičkama sotva dosáhla na pult, obsluze kina by to bylo zcela jedno. Hlavně že zaplatím.
režie: Sean Penn.....to je už jistá záruka, že to nebude propadák, ale stejně jsem šla do kina s jistým "opovržením"... Vlastně jsem si myslela, že to nějak přetrpím a za týden nebudu vědět, že nějaký útěk do divočiny vůbec kdy byl. Ale ono ne. Nedává mi to spát vlastně ani teď po půl roce.
Film je moc pěkně natočený, nenudí a u konce si zabulíte jako ta želva. Možná se Vám to nebude líbit hned po skončení filmu, ale jakmile se vám to trochu uleží v hlavě, nedáte na snímek dopustit. Potom už jen čekáte, kdy si zabalíte svů batůžek, spálíte peníze a napíšete dopis na rozloučenou (což pokud si dobře vzpomínám Christoper McCandles ani neudělal) a vyrazíte neznámo kam....

Vyjde!! v květnu a říkal to sám velký Billie Joe

10. února 2009 v 13:54 | Miky
A já už si myslela, že se nedočkám. Víte doufám čeho že??
JJ přesně tak nové CD...už se ví jak se buje jmenovat, jak bude vypadat a hlavně, kdy vyjde :D


Náramek z korálků aneb moje životní dílo

10. února 2009 v 13:28 | Miky |  Z mechu a kapradí.
Já jsem se prostě musela pochlubit :D
Ten náramek jsem motala asi měsíc, ne soustavně, vždycky jsem to po půl hodině musela odložit, protože bych se z toho musela zbláznit... Možná bych měla vysvětlit, proč je náramek tak široký a proč jsou v každé mezeře dva korálky, když se obvykle dává jen jeden?? Odpověď je velice jednoduchá. špatně jsem si to vyměřila. :D

Ospalá Díra (Sleepy Hollow)

9. února 2009 v 15:30 | Miky |  viděno
Plakát:
Plakát
Co k tomu dodat že. Můj snad njoblíbenější Burtonův film. Není to jen proto, že Johnymu v hlavní roli to moc sluší, je takový mladý a mírně ztracený a je to moje platonická láska.............................. Prostě je mi ten film něčím blízký, neptejte se mě čím, sama nevím, smiřte se s tím.

Beetlejuice

9. února 2009 v 13:45 | Miky |  viděno
Začnu stručným obsahem:
Mladí manželé se zabijí při autonehodě. Aniž by tušili, že jsou mrví se vrací domů, kde nacházejí příručku pro zesnulé. K nim do domu se nastěhují protivní a živí lidé. Proto začnou duchové strašit. Seznámí se s dcerou svých "nájemníků" Lýdií, která se snaží přesvědčit rodiče, že žijí v domě s duchy. Což chce zpeněžit matčin  manažer Otto. Zavolají si na pomoc vymítače lidí Beetlejuce, kterého z bezpečnostních důvodů zase pěkně odvolají. Všechno skončí ještě lépe než v červené knihovně a nastane dokonalá symbióza...